Vízum do Indie 2018 - Vyřízeno do 4 dnů

Vízum do Indie

Pro vstup na území Indie je pro občany České republiky nutné mít platné vízum, které vystavuje konzulární oddělení Velvyslanectví Indie v Praze. Vízum opravňuje k jedné nebo víc návštěv. Cizinec musí mít pro získání víza nejméně 2 roky trvalý pobyt v České republice. Jsme společnost registrovaná Úřadem pro ochranu osobních údajů (registr. č. 00049727), proto se o svoje osobní údaje nemusíte obávat.

AGENTURA FELIDA - Korunovační 26, Praha 7, 170 00, Bubeneč
- zazvonit na spodní zvonek Felida.

Naše pracovní doba: Po - Čt: 9:00 - 18:00, Pá 9:00 - 16:00
(mimo pracovní dobu po telefonické domluvě - tel. 732 115 829)

Možnost krátkého parkování před sídlem naší agentury!

Zprostředkování víz do Indie - ceník 2018 (uvedené ceny jsou konečné!)


Vyřízení víza do Indie:
ELEKTRONICKÝ VÍZUM nebo E-VÍZUM vyřizujeme on-line, vyřízen do 4 dnů.

STANDARDNÍ VÍZUM - 7 kalendářních dnů turistické a služební vízum. Víza pro *Cizince se vyřízuje 14 kalendářních dnů, platí ode dne podání na ambasádě . . .
Expresní víza indický konzulát nevyřizuje! Státní svátky se do doby vyřizování víz nepočítají! Doporučené podání dokumentu na vyřizování víza je ca. 30 dnů před odletem do Indie.

Turistické E-VÍZUM do Indie, včetně poplatků - ceník

Typ víza cena za osobu - celková doba vyřízení
standard
Turistické E-VÍZUM do 60 dnů - 2 vstupy 2.200 Kč - 4 dni
Turistické vízum do 3 měsíce - 1 vstup 3.900 Kč - 7 dnů
* Cizinci musí při žádosti o vízum předkládat doklad o platném pobytu na území ČR, doba vyřízení víza 14 kalendářních dnů, cena víza navíc... .

Podklady potřebné pro vyřízení turistických E-VÍZ do Indie


E-VÍZUM do Indie 2 vstupy do 60 dnů
- barevné foto (.jpg, .jpeg) 5x5cm,
- barevný sken datové stránky pásu s fotkou (.pdf),
- ručně vyplnění formuláře stáhnout zde
- e-vízum může cestující požádat 120 dni před cestou 2x za 1 rok (3. a další vízum vyřizuje se na konzulátu Indie v Praze)


E-víza lze použít pouze na těchto letištních a námořních přechodech: Ahmedabad Amritsar Bagdogra Bengaluru Calicut Chennai Chandigarh Cochin (plus přístav) Coimbatore Delhi Gaya Goa (plus přístav) Guwahati Hyderabad Jaipur Kolkata Lucknow Mangalore (plus přístav) Mumbai Nagpur Pune Tiruchirapalli Trivandrum Varanasi
Turistická víza do Indie, pokud cestujete jinak než přes letiště a přístavy ze seznamu, se vyřizuje přes indickou ambasádu v Praze. Doba vyřízení je 7 dní, expresní vyřízení není možné - platnost víza dle doložené letenky. Platnost víza začíná již dnem podání žádosti na ambasádu. Toto vízum se týká i pobytů delších než 60 dní a víz pro více než 2 vstupy.

Služební E-VÍZUM do Indie, včetně poplatků - ceník

Typ víza cena za osobu - celková doba vyřízení
standard
Služební E-VÍZUM do 60 dnů - 2 vstupy 2.200 Kč - 4 dni
Služební vízum do 6 měsíců 1 vstup nebo multy vstup (musí být podpořen odpovídajícími doklady) 6.900 Kč - 7 dnů
Vyplnění žádostí pro vás 400 Kč
Rezervace letenky 200 Kč
Skenovaní fotky 300 Kč
* Cizinci musí při žádosti o vízum předkládat doklad o platném pobytu na území ČR, doba vyřízení víza 14 kalendářních dnů, cena víza navíc... .

Podklady potřebné pro vyřízení služebných e-víz do Indie


E-VÍZUM do Indie 2 vstupy do 60 dnů
- barevné foto (.jpg, .jpeg) 5x5cm,
- barevný sken datové stránky pásu s fotkou (.pdf),
- ručně vyplnění formuláře stáhnout zde
- e-víza může cestující požádat 120 dni před cestou 2x za 1 rok (3 a další víza vyřizuje se na konzulátu Indie v Praze)


E-víza lze použít pouze na těchto letištních a námořních přechodech: Ahmedabad Amritsar Bagdogra Bengaluru Calicut Chennai Chandigarh Cochin (plus přístav) Coimbatore Delhi Gaya Goa (plus přístav) Guwahati Hyderabad Jaipur Kolkata Lucknow Mangalore (plus přístav) Mumbai Nagpur Pune Tiruchirapalli Trivandrum Varanasi
Služební víza do Indie, pokud cestujete jinak než přes letiště a přístavy ze seznamu, se vyřizuje přes indickou ambasádu v Praze. Doba vyřízení je 7 dní, expresní vyřízení není možné - platnost víza dle doloženích dokumentů. Platnost víza začíná již dnem podání žádosti na ambasádu. Toto vízum se týká i pobytů delších než 60 dní a víz pro více než 2 vstupy.

Uvedený ceníky víza do Indie platí pouze pro občany České Republiky. Občané cizích států platí zvýšení konzulární poplatek, konečná cena víza navíc pro turistické vízum, pro služební vízum navíc...


Potřebné podklady

Žádáme o úhradu víza do Indie při předání podkladů na vyřízení víza! nebo převodem na náš učet Felida s.r.o. - stránka Kontakt

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO ŽADATELE O VÍZA !!!
Formuláře s žádostí o vízum se vyplňují na stránkách Indického konzulátu on-line. (Vyplníme pro Vás) Ručně vyplněné žádosti psané do stávajících vízových formulářů nebude velvyslanectví přijímat. On-line formulář: www.indianvisaonline.gov.in/visa/

Při vyplňování online žádosti je nutno do systému nahrát sken fotografie, 1x fotografie (5x5cm, světlé pozadí) přiložte k žádosti.

Podklady potřebné pro vyřízení turistických víz na konzulátu Indie v Praze a pokud cestujete jinak než přes letiště a přístavy ze seznamu

 • cestovní pas (platný 6 měsíců po návratu z Indie s jednou volnou dvojstránku bez razítek a víz)
 • 1 x fotokopii cestovního pasů
 • 1 x fotografii formátu 5x5 cm! (současná! fotografie musí mít bílé pozadí) při vyplňování online žádosti je nutno do systému nahrát sken fotografie v jpeg formatu !
 • 1 x vízový formulář www.indianvisaonline.gov.in/visa/ vyplnete nebo (zašlete nám ručno vyplnění formulář stáhnout zde)
 • kopie aktuálního výpisu z bankovního učtu, aktuální výpís - zůstatek k platební karty - minimální částka 1500 Kč na děn pobytu v Indií
 • doklad o rezervaci zpáteční letenky po dobu pobytu,
 • občane cizích států, musí při žádosti o vízum předkládat doklad (kopie!) o platném dlohodobém pobytu na území ČR (platní ještě 30 dnů po návratu z Indie)
  a přiložit vyplněný formulář pro cizince (Additional Visa Form) - občané cizích států platí zvýšení konzulární poplatek,
 • doba vyřízení turistického víza pro cizince je 14 dnů

Turistické vízum 1 vstup je platné do 90 dnů (platnost se odvíjí podle platností zpáteční letenky). O druhé turistické vízum můžete zažádat po uplynutí doby 1 měsíce od výstupu z Indie.
Turistické vízum 2 vstupy (v případě vstupu z 3. zemí) musí byt podloženo adekvátními dokumenty (přeletové letenky, dopis s itinerářem cesty v angličtině, rezervace hotelu po dobu pobytu). Platnost víza začíná dnem podání žádosti!
Děti zapsané v pasu rodičů vízový poplatek neplatí. Pozor! děti cestující s rodiči musí bít zapsání do víza rodiče, potřebné je souhlas obou rodičů s vycestováním dítěte do Indie obsahující také prohlášení rodičů o finančním zabezpečení nezletilého - dokument musí bit ověřen. Pokud mají vlastní pas, cena je stejná jako pro dospělou osobu a podklady (+ souhlas rodičů) pro vyřízení víza také. Platnost víza začíná dnem podání žádosti.

Podklady potřebné pro vyřízení služebných víz na konzulátu Indie v Praze a pokud cestujete jinak než přes letiště a přístavy ze seznamu

 • cestovní pas (platný 6 měsíců po návratu z Indie s jednou volnou dvojstránku bez razítek a víz)
 • 1 x fotokopii cestovního pasů
 • 1 x fotografii formátu 5x5 cm! (současná! fotografie musí mít bílé pozadí)
  při vyplňování online žádosti je nutno do systému nahrát sken fotografie v jpeg formatu !
 • 1 x vízový formulář www.indianvisaonline.gov.in/visa/ vyplnete nebo (zašlete nám ručno vyplnění formulář stáhnout zde)
 • rezervace zpáteční letenky po dobu pobytu
 • pozvání-kopie (adresovaný ambasádě) zvoucí partnerské organizace z Indie na dobu do 6 měsíců v angličtině, pro vícevstupní vízum je vyžádán originál pozvání v angličtině
 • vysílací dopis-original (adresovaný ambasádě) vysílací české firmy v angličtině (pro jednání, návštěvy veletrhů, výstav), pro vícevstupní vízum je vyžádán originál vysílací dopis v angličtině
 • vyplňení Dodatku vízoveho formuláře (Additional Form for Business Visa )
 • pro zaměstnanecké vízum (instalace, údržba nebo opravy zařízení českými pracovníky, školení indických zaměstnanců atd.)
  vyplněný business form a smlouvu o zaměstnaneckém poměru českých pracovníků u indické firmy na danou dobu vykonávaných prací (platí zvýšení konzulární poplatek)
 • občane cizích států, musí při žádosti o vízum předkládat doklad o platném pobytu na území ČR (platní ještě 30 dnů po návratu z Indie) a platí zvýšení konzulární poplatek,
 • doba vyřízení služebního víza pro cizince je 14 dnů
Náležitosti originálu vysílacího dopisu (adresovaný ambasádě) v angličtině vydaného společností na hlavičkovém papíře musí obsahovat:
- informace o žadateli: jméno, pohlaví, datum narození, státní příslušnost (občanství), číslo pasu
- informace o návštěvě žadatele: účel návštěvy, časové rozmezí návštěvy, počet vstupu
- informace od kdy a jak dlouho ve společnosti žadatel pracuje
- informace o zvoucí organizaci nebo společnosti: název zvoucí organizace nebo společnosti, telefonní číslo, adresa, jméno kontaktu

Platnost služebního víza do Indie se vždy odvíjí od zvacího a vysílacího dopisu, letenky a platí pro 1 a více vstupů. Platnost a počet vstupů určí indicky konzulát, případně konzul (pro 2 a vice vstupu), tel. +420257107026, mail: consular@india.cz - někdy je požádán přímí kontakt zvoucí organizace v Indii s konzulem. Platnost víza začíná dnem podání žádosti! O druhé služební vízum můžete zažádat ihned po výstupu z Indie.

*Upozornění: v případě vydání vysílacího dopisu společností, která nemá sídlo ( ani pobočku) v ČR, je zapotřebí podat žádost o vízum na indické ambasádě ve státě sídla společnosti !!!

Úřední dny konzulárního oddělení:

Po - Pá: 09:30 - 12:00 (podání dokumentů)
Po - Pá: 16:00 - 17:00 (vyzvednutí víz)

Doručení dokumentů potřebných pro vyřízení víza

Všechny dokumenty potřebné k podání žádosti o vízum do Indie je nutné doručit či zaslat na naši adresu
Agentura Felida s.r.o., Korunovační 26, 170 00 Praha - Bubeneč, minimálně den před předpokládaným podáním žádosti na ambasádu

 • poštou
 • kurýrem
 • osobně
 • e-mailem (pouze údaje pro urychlení připraví podkladů potřebné pro vyřízení víza do Indií!)
Naše pracovní doba: Po - Čt: 9:00 - 18:00, Pá 9:00 - 16:00 (mimo pracovní dobu po telefonické domluvě tel. 732 115 829).

Žádáme o úhradu víza do Indie při předání podkladů na vyřízení víza! nebo převodem na náš učet Felida s.r.o. - stránka Kontakt

Vyzvednutí dokumentů po vyřízení víz

 • pas si můžete vyzvednout v naší agentuře osobně či v zastoupení v domluvení den od 9-17h
 • pas zašleme zpět expresní poštou za poplatek 200 Kč, dobírkou za poplatek 300 Kč

Důležité upozornění


Prosíme vezměte na vědomí, že v procesu vyřizování víz má naše agentura zprostředkova­telskou funkci a nemůže se zaručit za kladné a včasné vyřízení vaší žádosti. V případě zamítnutí žádosti je poplatek za vízum nevratný. Po obdržení pasu si prosíme ihned zkontrolujte platnost víza a veškeré údaje. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel. UPOZORNĚNÍ: Podmínky pro udělení, platnost víz a ceny za vyřízení víz se mohou měnit a konzulární úřady nejsou povinny cestovní agentury o změnách informovat. Dojde-li ke změně podmínek po podání vaší žádosti, budeme vás neprodleně informovat. Vzniklý nedoplatek je nutné uhradit při převzetí pasu/víza. Potřebné informace vám doporučujeme ověřit si na www.mzv.cz a na konkrétním zastupitelském úřadě. Klient stvrzuje, že se seznámil a souhlasí s všeobecnými obchodními podmínkami, které jsou zobrazeny na webových stránkách agentuře Felida. Udělení všech typu víza plně záleží na rozhodnutí konzulá Republiky Indie v Praze, který odmítnutí vydání víza nekomentuje a nevrací konzulární poplatek.

nahoru

Nevíte si rady s vyplněním formuláře?
Nejste si jistí, jaký typ víza je pro Vás vhodný?
Potřebujete další informace k vyřízení víza do Indie
Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.
Agentura Felida s.r.o. | Korunovační 26, Praha 7
Lidija Šrámková-Pižent
tel.: +420 732 115 829, +420 222 710 555
e-mail: felida@seznam.cz