info * e-Vízum do Indie 2022 - klasické do pasu

Vízum do Indie

Pro vstup na území Indie je pro občany České republiky nutné mít platné vízum, které vyrízuje naší agentura Felida online .
NOVĚ do 4 dní vyřízujeme online elektronické E-VÍZUM PRO TURISTICKÉ, ZDRAVOTNÍ A SLUŽEBNÍ ÚČELY na více vstupů. 1 vstup platí do 90 dnů.
Jsme společnost registrovaná Úřadem pro ochranu osobních údajů (registr. č. 00049727), proto se o svoje osobní údaje nemusíte obávat.


Naše pracovní doba: Po - Čt: 10:00 - 17:00, Pá 10:00 - 16:00
(mimo pracovní dobu po telefonické domluvě - tel. 732 115 829
Během trvání infekce koronavirem přijímáme pouze klienty objednané předem.



Při prvním podání žadostí na klasické vízum do pasu musí žadatelé vyřízovat víza na ambasádě osobně

Žadateli, nabízíme vyplňování žádostí a vyzvednutí pasu s hotovím vízem

Turistické, služební E-VÍZUM do Indie vyřízujeme do 4 dnů pro držitele pasů ČR, SR a další stati EU

ŽÁDÁME O ÚHRADU VÍZA DO INDIE PŘI PŘEDÁNÍ PODKLADŮ NA VYŘÍZENÍ VÍZA!


Vyřízení víza do Indie:
ELEKTRONICKÉ VÍZUM nebo E-VÍZUM vyřizujeme on-line pro všechny statní příslušníky EU a dalších zemi, uvedených na seznamu indické ambasádě, vyřízeno od 3 do 4 dnů. Mezinárodní cestovatelé, jejichž jediným cílem navštívit Indie je rekreaci, prohlídka památek, příležitostná návštěva pro setkání s přáteli nebo příbuznými, krátkodobá lékařská péče nebo příležitostná obchodní návštěva.
Při vyřizování víza není nutná vaše osobní přítomnost v naší kanceláři, vše je možné po dohodě vyřídit e-mailem a zasíláním dokumentu poštou.

KLASICKÉ VÍZUM (do pasů) - 7 kalendářních dnů - turistické a služební vízum vyřízujete na ambasádě osobně. Víza pro *Cizince se vyřízuje 14 kalendářních dnů. Vízum platí ode dne podání na ambasádě . . .
Expresní víza indický konzulát nevyřizuje! Státní svátky se do doby vyřizování víz nepočítají! Doporučené podání dokumentu na vyřizování víza je ca. 30 dnů před odletem do Indie.
Vízum je vydán s platností od 1 - 12 měsíců. Biometrické údaje jsou odebírány 1 x za 5 let, tedy následující žádost o vízum vízum již může zajistit naše agentura a klient nemusí podávat druhou žádost již osobně. (pouze za předpokladu, že o vízum žádají do stejného pasu)
Pro žadatele je výhodnější vyřizování turistické a služebné e-víza na 1 rok více vstupů, klasické vízum do pásu je nutné pro učel montaže a technickeho servisu.

CENÍK - turistické E-VÍZUM a KLASICKÉ turistické vízum do Indie 2022, včetně poplatků

Typ víza cena za osobu - celková doba vyřízení
standard
Turistické E-VÍZUM - více vstupů, pobyt 90 dnů 2.500 Kč - 4 dni
Klasické turistické vízum do 3 měsíce - 1 vstup. Při prvním podání žadostí na klasické vízum do pasu od 1.4.2018 musí žadatelé o vízum podávat žádost na ambasádě osobně. Další žadost vyřídí ag.Felida. 3.500 Kč - 7 dnů
* Cizinci musí při žádosti o vízum předkládat doklad o platném pobytu na území ČR, doba vyřízení víza 14 kalendářních dnů, cena víza navíc... .

Podklady potřebné pro vyřízení TURISTICKÝCH E-VÍZ do Indie


Turistické E-VÍZUM do Indie - barevné foto (.jpg, .jpeg) 5x5cm,
- barevný sken datové stránky pásu s fotkou (.pdf),
- platnost pásu 6 měsícu po ukončení platností víza a volná dvojstránka pro razitka
- ručně vyplnění formuláře (stáhnout zde) na vaší žádost zašleme na váš email
- e-vízum může cestující požádat 120 dni před cestou

E-víza lze použít pouze na těchto letištních a námořních přechodech: Ahmedabad Amritsar Bagdogra Bengaluru Calicut Chennai Chandigarh Cochin (plus přístav) Coimbatore Delhi Gaya Goa (plus přístav) Guwahati Hyderabad Jaipur Kolkata Lucknow Mangalore (plus přístav) Mumbai Nagpur Pune Tiruchirapalli Trivandrum Varanasi
Turistická víza do Indie, pokud cestujete jinak než přes letiště a přístavy ze seznamu, vyřízujete osobně přes indickou ambasádu v Praze. Doba vyřízení je 7 dní, expresní vyřízení není možné - platnost víza dle doložené letenky. Platnost víza začíná již dnem podání žádosti na ambasádu. Toto vízum se týká i pobytů delších než 60 dní a víz pro více než 2 vstupy.

CENÍK - služební E-VÍZUM do Indie, a KLASICKÉ služební vízum včetně poplatků

Typ víza cena za osobu - celková doba vyřízení
standard
Služební E-VÍZUM - více vstupu, pobyt 90 dnů 3.900 Kč - 4 dni
Služební vízum do 12 měsíců 1 vstup nebo multy vstup (musí být podpořen odpovídajícími doklady). Při prvním podání žadostí na klasické vízum do pasu musí konzulát vzít žadateli o vízum otisky prstu. Další žadostí vyřídí naší agentura. 6.400 Kč - 7-10 dnů
--- ---
* Cizinci musí při žádosti o vízum předkládat doklad o platném pobytu na území ČR, doba vyřízení víza 14 kalendářních dnů, cena víza navíc... .

Podklady potřebné pro vyřízení SLUŽEBNÝCH E-VÍZ do Indie


Služební E-VÍZUM do Indie pobyt 90 dnů
- barevné foto (.jpg, .jpeg) 5x5cm,
- barevný sken datové stránky pásu s fotkou (.pdf),
- platnost pásu 6 měsícu po ukončení platností víza a volná dvojstránka pro razitka
- ručně vyplnění formuláře stáhnout zde na vaší žádost zašleme na váš email
- e-víza může cestující požádat 120 dni před cestou 2x za 1 rok (3 a další víza vyřizuje se na konzulátu Indie v Praze)

E-víza lze použít pouze na těchto letištních a námořních přechodech: Ahmedabad Amritsar Bagdogra Bengaluru Calicut Chennai Chandigarh Cochin (plus přístav) Coimbatore Delhi Gaya Goa (plus přístav) Guwahati Hyderabad Jaipur Kolkata Lucknow Mangalore (plus přístav) Mumbai Nagpur Pune Tiruchirapalli Trivandrum Varanasi
Služební víza do Indie, pokud cestujete jinak než přes letiště a přístavy ze seznamu, se vyřizuje přes indickou ambasádu v Praze. Doba vyřízení je 7 dní, expresní vyřízení není možné - platnost víza dle doloženích dokumentů. Platnost víza začíná již dnem podání žádosti na ambasádu. Toto vízum se týká i pobytů delších než 60 dní a víz pro více než 2 vstupy.

Uvedený ceníky víza do Indie platí pouze pro občany České Republiky. Občané cizích států platí zvýšení konzulární poplatek, konečná cena víza navíc pro turistické vízum, pro služební vízum navíc...


Mezinárodní cestovatelé, jejichž jediným cílem navštívit Indie je rekreaci, prohlídka památek, příležitostná návštěva pro setkání s přáteli nebo příbuznými, krátkodobá lékařská péče nebo příležitostná obchodní návštěva. Cestovní pas by měl mít nejméně šest měsíců platnosti od data příjezdu do Indie. Pasy by měly mít nejméně dvě prázdné stránky pro otisk razítka důstojníkem pro přistěhovalectví. Mezinárodní cestující by měli mít zpáteční jízdenku nebo jízdenku na cestu, s dostatečným množstvím peněz, které mohou během svého pobytu v Indii utrácet. Mezinárodní cestující, kteří mají pakistanský pas nebo pákistánský původ, mohou požádat o pravidelné vízum v indické misi.


Vyřízení KLASICKÝCH TURISTICKÝCH a SLUŽEBNÝCH víz do pasu.

ŽÁDÁME O ÚHRADU VÍZA DO INDIE PŘI PŘEDÁNÍ PODKLADŮ NA VYŘÍZENÍ VÍZA!

Žádáme o úhradu víza do Indie při předání podkladů na vyřízení víza nebo převodem na náš učet Felida s.r.o. - stránka Kontakt

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO ŽADATELE O VÍZA !!!
Formuláře s žádostí o vízum se vyplňují na stránkách Indického konzulátu on-line. ( Vyplníme za Vás za poplatek ) Ručně vyplněné žádosti psané do stávajících vízových formulářů nebude velvyslanectví přijímat. On-line formulář: www.indianvisaonline.gov.in/visa/

Při vyplňování online žádosti je nutno do systému nahrát sken fotografie, 1x fotografie (5x5cm, světlé pozadí) přiložte k žádosti.
Upozornění: Při prvním podání na vízum v konzulátě Indie v Praze musí žadatelé o vízum podávat žádosti o vízum na ambasádě osobně. Při prvním podání vám budou odebírány biometrické údaje (otisky prstů, fotografie) Další vyřízení víza (podání dokumentů a vyzvednutí hotového víza) lze provést prostřednictvím naší agentury Felida, podmínkou je že o vízum žádaté do stejného pasu.

Podklady potřebné pro vyřízení KLASICKÝCH TURISTICKÝCH VÍZ do pasu na konzulátu Indie v Praze a pokud cestujete jinak než přes letiště a přístavy ze seznamu

 • cestovní pas (platný 6 měsíců po návratu z Indie s jednou volnou dvojstránku bez razítek a víz)
 • 1 x fotokopii cestovního pasů
 • 1 x fotografii formátu 5x5 cm! (současná! fotografie musí mít bílé pozadí) při vyplňování online žádosti je nutno do systému nahrát sken fotografie v jpeg formatu !
 • 1 x vízový formulář www.indianvisaonline.gov.in/visa/ vyplnete
 • kopie aktuálního výpisu z bankovního učtu, aktuální výpís - zůstatek k platební karty - minimální částka 1500 Kč na děn pobytu v Indií
 • doklad o rezervaci zpáteční letenky po dobu pobytu,
 • občane cizích států, musí při žádosti o vízum předkládat doklad (kopie!) o platném dlohodobém pobytu na území ČR (platní ještě 30 dnů po návratu z Indie) a přiložit vyplněný formulář pro cizince (Additional Visa Form) - občané cizích států platí zvýšení konzulární poplatek,
 • doba vyřízení turistického víza pro cizince je 14 dnů

 • Při prvním podání na vízum v konzulátě Indie v Praze musí žadatelé o vízum podávat žádosti o vízum na ambasádě osobně. Další vyřízení víza (podání dokumentů a vyzvednutí hotového víza) lze provést prostřednictvím naší agentury Felida, podmínkou je že o vízum žádáte do stejného pasu.
Turistické vízum 1 vstup je platné do 90 dnů (platnost se odvíjí podle platností zpáteční letenky). O druhé turistické vízum můžete zažádat po uplynutí doby 1 měsíce od výstupu z Indie.
Turistické vízum 2 vstupy (v případě vstupu z 3. zemí) musí byt podloženo adekvátními dokumenty (přeletové letenky, dopis s itinerářem cesty v angličtině, rezervace hotelu po dobu pobytu). Platnost víza začíná dnem podání žádosti!
Děti zapsané v pasu rodičů vízový poplatek neplatí. Pozor! děti cestující s rodiči musí bít zapsání do víza rodiče, potřebné je souhlas obou rodičů s vycestováním dítěte do Indie obsahující také prohlášení rodičů o finančním zabezpečení nezletilého - dokument musí bit ověřen. Pokud mají vlastní pas, cena je stejná jako pro dospělou osobu a podklady (+ souhlas rodičů) pro vyřízení víza také. Platnost víza začíná dnem podání žádosti.

Podklady potřebné pro vyřízení KLASICKÝCH SLUŽEBNÝCH VÍZ do pasu na konzulátu Indie v Praze a pokud cestujete jinak než přes letiště a přístavy ze seznamu

 • cestovní pas (platný 6 měsíců po návratu z Indie s jednou volnou dvojstránku bez razítek a víz)
 • 1 x fotokopii cestovního pasů
 • 1 x fotografii formátu 5x5 cm! (současná! fotografie musí mít bílé pozadí)
  při vyplňování online žádosti je nutno do systému nahrát sken fotografie v jpeg formatu !
 • 1 x vízový formulář www.indianvisaonline.gov.in/visa/ vyplnete nebo za poplatek vyřídime (zašlete nám ručno vyplnění formulář stáhnout zde)
 • pozvání-kopie (adresovaný ambasádě) zvoucí partnerské organizace z Indie na dobu do 6 měsíců v angličtině, pro vícevstupní vízum je vyžádán originál pozvání v angličtině
 • vysílací dopis-original (adresovaný ambasádě) vysílací české firmy v angličtině (pro jednání, návštěvy veletrhů, výstav), pro vícevstupní vízum je vyžádán originál vysílací dopis v angličtině
 • občane cizích států, musí při žádosti o vízum předkládat doklad o platném pobytu na území ČR (platní ještě 30 dnů po návratu z Indie) a platí zvýšení konzulární poplatek,
 • doba vyřízení služebního víza pro cizince je 14 dnů
 • Při prvním podání na vízum v konzulátě Indie v Praze musí žadatelé o vízum na ambasádu osobně na otisky prstu . Další vyřízení víza (podání dokumentů a vyzvednutí hotového víza) lze provést prostřednictvím naší agentury Felida, podmínkou je že o vízum žádáte do stejného pasu..
Náležitosti originálu vysílacího dopisu (adresovaný ambasádě) v angličtině vydaného společností na hlavičkovém papíře musí obsahovat:
- informace o žadateli: jméno, pohlaví, datum narození, státní příslušnost (občanství), číslo pasu
- informace o návštěvě žadatele: účel návštěvy, časové rozmezí návštěvy, počet vstupu
- informace od kdy a jak dlouho ve společnosti žadatel pracuje
- informace o zvoucí organizaci nebo společnosti: název zvoucí organizace nebo společnosti, telefonní číslo, adresa, jméno kontaktu

Platnost služebního víza do Indie se vždy odvíjí od zvacího a vysílacího dopisu, letenky a platí pro 1 a více vstupů. Platnost a počet vstupů určí indicky konzulát, případně konzul (pro 2 a vice vstupu), tel. +420257107026, mail: consular@india.cz - někdy je požádán přímí kontakt zvoucí organizace v Indii s konzulem. Platnost víza začíná dnem podání žádosti! O druhé služební vízum můžete zažádat ihned po výstupu z Indie.

*Upozornění: v případě vydání vysílacího dopisu společností, která nemá sídlo ( ani pobočku) v ČR, je zapotřebí podat žádost o vízum na indické ambasádě ve státě sídla společnosti !!!
Cestovní pas by měl mít nejméně šest měsíců platnosti od data příjezdu do Indie. Pasy by měly mít nejméně dvě prázdné stránky pro otisk razítka důstojníkem pro přistěhovalectví. Mezinárodní cestující by měli mít zpáteční jízdenku nebo jízdenku na cestu, s dostatečným množstvím peněz, které mohou během svého pobytu v Indii utrácet. Mezinárodní cestující, kteří mají pakistanský pas nebo pákistánský původ, mohou požádat o pravidelné vízum v indické misi.

Úřední dny konzulárního oddělení:

Po - Pá: 09:30 - 12:00 (podání dokumentů)
Po - Pá: 16:00 - 17:00 (vyzvednutí víz)

Doručení dokumentů potřebných pro vyřízení víza

Všechny dokumenty potřebné k podání žádosti o vízum do Indie je nutné doručit či zaslat na naši adresu
Agentura Felida s.r.o., Korunovační 26, 170 00 Praha - Bubeneč, minimálně den před předpokládaným podáním žádosti na ambasádu

 • poštou
 • kurýrem
 • osobně
 • e-mailem (pouze údaje pro urychlení připraví podkladů potřebné pro vyřízení víza do Indií!)
Naše pracovní doba: Po - Čt: 10:00 - 17:00, Pá 10:00 - 16:00 (mimo pracovní dobu po telefonické domluvě tel. 732 115 829).

Žádáme o úhradu víza do Indie při předání podkladů na vyřízení víza! nebo převodem na náš učet Felida s.r.o. - stránka Kontakt

Vyzvednutí dokumentů po vyřízení víz

 • pas si můžete vyzvednout v naší agentuře osobně či v zastoupení v domluvení den od 10-17h
 • pas zašleme zpět expresní poštou za poplatek 200 Kč, dobírkou za poplatek 300 Kč

Důležité upozornění


Prosíme vezměte na vědomí, že v procesu vyřizování víz má naše agentura zprostředkova­telskou funkci a nemůže se zaručit za kladné a včasné vyřízení vaší žádosti. V případě zamítnutí žádosti je poplatek za vízum nevratný. Po obdržení pasu si prosíme ihned zkontrolujte platnost víza a veškeré údaje. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel. UPOZORNĚNÍ: Podmínky pro udělení, platnost víz a ceny za vyřízení víz se mohou měnit a konzulární úřady nejsou povinny cestovní agentury o změnách informovat. Dojde-li ke změně podmínek po podání vaší žádosti, budeme vás neprodleně informovat. Vzniklý nedoplatek je nutné uhradit při převzetí pasu/víza. Potřebné informace vám doporučujeme ověřit si na www.mzv.cz a na konkrétním zastupitelském úřadě. Klient stvrzuje, že se seznámil a souhlasí s všeobecnými obchodními podmínkami, které jsou zobrazeny na webových stránkách agentuře Felida. Udělení všech typu víza plně záleží na rozhodnutí konzulá Republiky Indie v Praze, který odmítnutí vydání víza nekomentuje a nevrací konzulární poplatek.

nahoru

Nevíte si rady s vyplněním formuláře?
Nejste si jistí, jaký typ víza je pro Vás vhodný?
Potřebujete další informace k vyřízení víza do Indie
Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.
Agentura Felida s.r.o. | Korunovační 26, Praha 7
Lidija Šrámková-Pižent
tel.: +420 732 115 829, +420 222 710 555
e-mail: felida@seznam.cz